رفع خجالتی بودن کم رویی و کم حرفی

شنبه 27 آذر 1395
10:32
آموزش سخنرانی و فن بیان

برای مثال، شخصی بود که در یک شرکت بین المللی مشغول به کار بود، کارش را حرفه ای انجام می داد، اما نمی توانست با دیگر همکارانش ارتباط موثری برقرار کند و این موضوع باعث شده بود که همکارانش او را بعنوان فردی منظوی و کج خلق بشناسند.

شخصی دیگر که در مجموعه ای مشغول به کار بود و فوق العاده فرد خجالتی ، کم رو و کم حرفی بود، هر زمان جلسه ای با مدیران خود داشت و می خواست از طرح های فوق العاده ایی که در ذهنش دارد صحبت کند نمی توانست و مثل یک چوب خشک میومد داخل جلسات و بر میی گشت. بعد از مدتی هم مدیران تصور کرده اند که آن فرد اصلاً خلاقیتی ندارد و بهتر است که اون را از شرکت اخراج کنند.

یا فرد دیگر که بعد از گذشت یک سال از زندگی مشترک، همسرش او را بخاطر اینکه به او می گوید تو مرد نیستی، وقتی نمی تونی حقت رو از کسی بگیری، تو عرضه جواب دادن رو به کسی که بهت توهین کرده نداری، تو عرضه نداری خیلی از جاها حرفت رو بزنی و حقت رو بگیری لیاقت من رو نداری و مرد زندگی من نیستی.

و یا داستان هایی دیگر که اگر خودمان با موضوع خجالتی بودن کم رویی و کم حرفی روبرو هستیم بهتر می توانیم این موضوع را درک کنیم.

متاسفانه در خانواده، مدرسه و اجتماع افراد خجالتی کم رو و کم حرف رو بیشتر تشویق می کنند که به این کارشان ادامه دهند و معمولاً به این افراد “با ادب” می گویند.

قطعاً خجالتی بودن کم رو بودن و کم حرف بودن فرق بسیار زیادی با “با ادب بودن” داره.

منبع: سایت آموزش سخنرانی ، آموزش فن بیان و ارتباط موثر

برگرفته از نوشته: رفع خجالتی بودن کم رویی و کم حرفی


[ بازدید : 53 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش سخنرانی و فن بیان است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات