اتیکت چیست

يکشنبه 12 دی 1395
15:00
آموزش سخنرانی و فن بیان

اتیکت چیست؟

این افراد تظاهر به باکلاس بودن و داشتن اتیکت نمی کنند، آنها با پول یا مدک دانشگاهی خودشان را باکلاس نشان نمی دهند، آنها با بروز آداب و رفتارهای صحیح به افرادی جذاب،، دوست داشتنی و باکلاس تبدیل شده اند.

اما دقیقاً در نقطه مقابل این افراد، اشخاصی هستند که با توجه به وضعیت مالی و موقعیت اجتماعی شون تظاهر بهباکلاس بودن و داشتن اتیکت می کنند و برای دیگران نقش بازی می کنند، البته چهره این افراد فقط در کوتاه مدت، زیر نقاب پنهان خواهد ماند آن هم تا زمانی که طرف مقابل با شخصیت واقعی این افراد آشنا شوند.

البته منظور این نیست که هر شخصی که پول دار هست خودش را در زیر نقابی پنهان کرده و بالعکس، بلکه این موارد بر می گرده به بروز رفتارهای صحیح و برقراری ارتباط موثر.

در این مقاله قصد دارم نکاتی را برای تبدیل شدن به یک فرد با اتیکت رفتاری مناسب در محل کار و اجتماع را با شما به اشتراک بگذارم.

شاید بعضی از این نکات به قدری ریز و ساده به نظر برسند که به خودمون بگیم بی خیال، حالا اگه انجامش ندم چی میشه، اصلا نکات مهمی نیستند که، اگر هم انجامش ندم هیچ چی نمیشه. بله دقیقاً اگر انجامشون ندیم هیچی نمیشه.

اما واقعیت اینه که افراد دارای اتیکت با بروز رفتارهای خیلی کوچک تبدیل به افراد جذاب و دوست داشتنی شده اند و اگر ما هم آنها را رعایت کنیم قطعا به فردی با اتیکت رفتاری شناخته خواهیم شد.

البته قرار نیست در این مقاله بگم که، سیخ راه برید یا عصا قورت داده صحبت کنید، در این مقاله یک سری از آداب و رفتارهای ساده اما حرفه ای رو آموزش خواهید دید که در محل کارتان و یا در اجتماع شما رو تبدیل به یک فرد فوق العاده جذاب و با اتیکت یا به قولی باکلاس می کنه.

- برای داشتن اتیکت چطور خودمان را معرفی کنیم؟

- برای داشتن اتیکت چگونه نزد افراد بنشینیم؟

- میز کار افراد دارای اتیکت کاری چطور است؟

- هنگام صرف غذا یا نوشیندنی چه کسی پول آن را پرداخت کند؟

- چطور وارد دفتر یکی از همکاران شویم؟

- یک شخص با اتیکت و کلاس کاری حرفه ای تماس های تلفنی شخصی اش را …


- طرز لباس پوشیدن یکی از آیتم های افراد با اتیکت یا دارای کلاس کاری

برای معاشرت های حرفه ای خیلی مهمه که طرز لباس پوشیدنِ ما به چه صورت باشه.

منظورم این نیست که لباس های مارکت دار بپوشیم و کلی خرج کنیم.

اتیکت

برای داشتن اتیکت کاری، برای مقلاقات کردن با افراد بهتره که ظاهر کاملاً رسمی داشته باشیم، مثلا با شلوار جین و تی شرت نباشیم.

افرادی که به ظاهر خودشون اهمیت میدن، قبل از اینکه برای خودشون احترام قائل باشند برای فرد مقابل احترام قائل شدند.


منبع: سایت آموزش سخنرانی ، آموزش فن بیان و ارتباط موثر

برگرفته از نوشته: اتیکت چیست


[ بازدید : 36 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش سخنرانی و فن بیان است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات