نحوه تهیه متن سخنرانی

يکشنبه 14 خرداد 1396
9:44
آموزش سخنرانی و فن بیان

نحوه تهیه متن سخنرانی

مشخص کردن هسته مرکزی سخنرانی

هسته مرکزی سخنرانی یا موضوع اصلی سخنرانی چیزی است که تمام زیر موضوع ها مربوط به آن می شوند.

هسته مرکزی سخنرانی را ما باید خیلی مشخص و واضح تعیین کنیم، چرا که این هسته مرکزی سخنرانی است که مشخص می کند که چه چیزی باید گفته شود و چه چیزی لزومی ندارد که بیان شود.


بارش فکری برای تهیه متن سخنرانی

بسیار خب، بعد از اینکه هسته مرکزی سخنرانی رو به صورتی واضح مشخص کردیم، می بایست یک بارش فکری برای تهیه متن سخنرانی انجام بدیم.

بارش فکری به این معنی است که هر زیر موضوعی که مرتبط با هسته اصلی سخنرانی به ذهنمان می رسد یادداشت کنیم، اصلا هم به این توجه نکنید که آیا این موردی که به ذهن تان رسیده خوب است یا بد، مسخره است یا نه، هر چیزی که به ذهن تان رسید لطفا یادداشت کنید.

اگر تایپ تان خوب است پیشنهاد می کنم که در نرم افزار اکسل یا ورد این کار را انجام دهید. اما اگر کامپیوتر دم دستتان نبود ایده هایتان را در یک کاغذ، تخته وایت برد یا موبایل وارد نمایید.

تایپ ده انگشتی خیلی می تونه در انجام سریعتر کارها و همچنین پیشرفت شما در جاهای مختلف بهتون کمک کنه. از اونجا که خودم تایپ ده انگشتی را حرفه ای بلد هستم (البته حدود ۱۵ سالی هست که تایپ ده انگشتی را یاد گرفته ام و با تمرین و تکرار حرفه ای شدم) به جرأت می تونم بگم که همین تایپ ده انگشتی در خیلی از جاها و در خیلی از کارها بهم کمک کرده.

منبع: سایت آموزش سخنرانی و فن بیان

برگرفته از نوشته: نحوه تهیه متن سخنرانی


[ بازدید : 7 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش سخنرانی و فن بیان است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات