نحوه رفتار با افراد مغرور

شنبه 20 خرداد 1396
22:36
آموزش سخنرانی و فن بیان

نحوه رفتار با افراد مغرور

افراد مغرور فکر می کنند که همیشه حق با آنها ست

سال ها پیش در شرکتی مشغول به کار بودم که انسانِ مغرور و خود شیفته ای در آنجا مشغول به کار بود. به هر حال، در هر جایی، در هر شرکتی و در هر محلی افرادِ مختلف و با اخلاق های جورواجوری حضور دارند که نمیشه کاریش کرد.

این فرد همیشه حق به جانب بود و حتی کارهای اشتباهی رو همه که انجام می داد به گردن نمی گرفت و باز هم پافشاری می کرد که کارش درسته.

جالبش اینجا بود که از همه هم توقع داشت که بهش توجه کنند و جالب ترش هم این بود که هیچکس بهش توجه نمی کرد و همه بخاطرِ اخلاقی که داشت ازش فراری بودند.

متأسفانه افرادی که دچارِ غرور شدند رو به سختی می شه بهشون فهموند که دارند اشتباه می کنند.

این فرد همیشه با دروغگویی و چاپلوسی پیشِ مدیرها کارش رو جلو می برد و زمانی هم که کسی از کارمندها و یا کارگرها خلاف میل ایشون رفتار می کردند با دعوا و سر و صدا موفق می شد که به خواسته اش برسه.

خوشبختانه در اون شرکت، کارِ من زیاد با ایشون مربوط نمی شد.

در جامعه هم افراد مغرور و خودخواهی مثلِ این همکارِ سابق بنده وجود دارند که به هیچ وجه نمیخان قبول کنند که اشتباه کردند و همینطور به هیچ وجه نمی پذیرند که کسی خلافِ میلشون رفتار کنه.


افراد مغرور سریع عصبانی می شوند و موضع می گیرند

یکی از ویژگی های افراد مغرور اینه که خیلی سریع عصبانی می شند و موضع می گیرند، همونطور که خدمتتون عرض کردم، فقط کافیه که کسی خلافِ میلِ افراد مغررو رفتار کنه یا کاری رو انجام بده که به مزاج این افراد خوش نیآد، سریع عصبانی می شند و موضع می گیرند.

و باز هم چندین سال پیش رییسی داشتم که فوق العاده مغرور بود و فکر می کرد که علامه دهره، همیشه حرف حرفِ ایشون بود و حتی اگه کسی از افرادِ شرکت (که اصلا ربطی هم به واحدِ ما نداشتند) یک اشتباهِ کوچیک که مربوط به واحدِ ما میشد انجام می دادند به شدت باهاشون برخورد می کرد و کل شرکت رو روی سره اون طرف خراب می کرد.

الکی سره موضوعاتِ کوچیک عصبانی می شد و همه رو به رگبار می بست

توی رادیو بیان شماره ۸ تعریف کردم که خودم چطور با این مدیره مغرور و بداخلاق رفتار می کردم.


منبع: سایت آموزش سخنرانی فن بیان و سخنوری

برگرفته از نوشته: نحوه رفتار با افراد مغرور


[ بازدید : 8 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش سخنرانی و فن بیان است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات